Pompa ciepła

Wysokowydajne, ekologiczne roziwązanie - pompa ciepła


Pompa ciepła. Wykonujemy projekt oraz montaż instalacji C.O. z wykorzystaniem pompy ciepła jako głównego źródła ciepła oraz jako element hybrydowego systemu grzewczego. Aby zapewnić efektywne i tanie ogrzewanie, montujemy automatykę sterującą pracą całego układu.Pompa ciepła to ekologiczne rozwiązanie ogrzewania domu kiedy nie ma możliwości przyłączenia do sieci gazowej, może także być jednym z elementów hybrydowego systemu ogrzewania. Pompa ciepła idealnie sprawdzi się w instalacji niskotemperaturowej, w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym lub ściennym zapewni komfort użytkowania i niskie koszty ogrzewania domu. Hybrydowe ogrzewanie to połączenie minimum dwóch systemów grzewczych opartych o różne źródła energii. Przykładem hybrydowej instalacji grzewczej jest połączenie pompy ciepła z fotowoltaiką, co daj tanie ogrzewanie domu z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Koszty eksploatacji takiego systemu są niewielkie i dotyczą głównie konserwacji urządzeń. Kolejnym przykładem jest połączenie pompy ciepła z kondensacyjnym kotłem gazowym, który w przypadku zwiększonego zapotrzebowania na ogrzewanie przejmie pracę pompy i zapewni dostateczną ilość ciepła. Innym przykładem może być połączenie układu kominka z płaszczem wodnym oraz kotła gazowego.

Pompa ciepła w ogrzewaniu podłogowym


Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które świetnie sprawdzi się we współpracy z ogrzewaniem podłogowym. Możemy układ taki rozbudować o solarne wspomaganie ogrzewania i w 100% korzystać z Odnawialnych Źródeł Energii. Możemy także wspomagać ogrzewanie panelami fotowoltaicznymi i otrzymamy bardzo tanie ogrzewanie domu, a przy tym ekologiczne. Ogrzewanie powietrzną pompą ciepła współpracującą z kolektorami słonecznymi i fotowoltaiką jest najbardziej ekologicznym systemem grzewczym i najtańszym w eksploatacji

Jesteśmy przekonani, że warto ogrzewanie podłogowe wykonać najlepiej jak tylko jest to możliwe, ponieważ ta instalacja, z racji tego, że jest pod wylewką, zostaje na długo i nie mamy mozliwości jej poprawienia.

Pompa ciepła – jak działa, ile kosztuje i jak dobrać?


Pompy ciepła to rozwiązanie ekologiczne i pozwalające na sporą oszczędność domowych finansów. Wśród zalet, które można wymienić w temacie stosowania pomp ciepła, znajdują się zdecydowanie dbałość o środowisko, niższe koszty ogrzewania domu, szybki zwrot kosztu zakupu pompy, długa żywotność urządzenia. Pompy ciepła wykorzystują w swoim działaniu energię odnawialną – powietrze, wodę lub grunt. Pozwalają ogrzewać budynek, ale także chłodzić go w upalne lato. Jeśli chcemy w przystępny sposób wytłumaczyć, jak działa pompa ciepła, należy powiedzieć, że do pracy wymaga ona zasilania elektrycznego, ale nie po to, aby ogrzewać, a jedynie pompować darmowe ciepło ze źródła dolnego, którym może być grunt, woda gruntowa czy powierzchniowa lub powietrze, do górnego źródła w postaci ogrzewania podłogowego, ściennego czy grzejników. Mówiąc wprost – pompa pobiera i przekształca ciepło ze źródła w taki sposób, aby móc ogrzać nim wnętrze budynku. Wiele osób twierdzi, że pompy ciepła są drogie i nieopłacalne, ale jest to największy dotyczący ich mit. Prawda jest taka, że choć początkowa cena będzie wyższa, to koszta zwrócą się po kilku latach. Prawidłowo zainstalowana pompa ciepła to gwarancja niższych rachunków za ogrzewanie. Jeśli pompę ciepła połączymy z ogrzewaniem podłogowym, co jest bardzo zalecane, to oszczędności wzrosną. Warto także pamiętać o tym, że ten system ogrzewania jest ekologiczny, a co za tym idzie istnieją programy dofinansowania ze strony państwa. Aby maksymalnie zoptymalizować koszty, należy odpowiednio dobrać nie tylko pompę ciepła, ale także wybrać właściwe źródło dolne. Jak to zrobić? Najlepiej zgłosić się do fachowców, którzy specjalizują się w pompach ciepła. Firma Bafomet pomaga dobrać i zainstalować odpowiednie pompy ciepła w Rzeszowie i okolicach.

Rodzaje pomp ciepła – pompa gruntowa, pompa powietrzna, pompa powietrze/woda


Istnieje wiele rodzajów pomp ciepła i każda czymś się od siebie rożni. Pompa cieplna gruntowa teoretycznie jest najdroższa, ale jednocześnie zapewnia najbardziej stabilną dostawę energii cieplnej i w miarę stały koszt jej wytwarzania. Ten rodzaj pomp jest najlepszym wyborem dla domów, które posiadają duże zapotrzebowanie na ciepło. Gruntowe pompy działają nawet podczas silnych mrozów, dzięki czemu mogą być jedynym źródłem energii cieplnej w domu. Gruntowe pompy ciepła dzieli się na dwie podkategorie: woda/woda, w której potrzebne jest posiadanie studnia czerpana oraz rzutowa, oraz solanka/woda, gdzie solanka (roztwór glikolu) krąży pionowym lub poziomym kolektorze gruntowym. Kolejnym rodzajem jest pompa cieplna powietrzna. Jest ona tańszym rozwiązaniem niż pompa gruntowa, ponieważ nie wymaga wykonania instalacji umożliwiającej pobierania energii cieplnej ze źródła dolnego. Jednocześnie pompa powietrzna nie zagwarantuje nam tak dobrej pracy jak pompa gruntowa, ponieważ jej wydajność zależna jest od temperatury powietrza. Dlatego najlepszym wyborem przy instalacji powietrznej pompy ciepła jest założenie dodatkowego urządzenia, jak na przykład kotła na gaz, dzięki czemu przy spadku temperatury i zmniejszonej wydajności pompy, regulator automatyczny uruchomi współpracujący z nią kocioł. Pompa cieplna powietrze/woda również nie wymaga budowania instalacji źródła dolnego. Ten system także dzieli się na dwie kategorie. Pompy typu monoblok to urządzenia kompaktowe, które zawierają wszystkie kluczowe elementy w jednej obudowie. Najczęściej przeznaczone są do instalowania na zewnątrz budynku, a następnie łączy się je za pomocą rur do instalacji centralnego ogrzewania. Pompy typu split posiadają dwie jednostki – zewnętrzną, w której znajduje się wentylator, parownik, sprężarka i zawór rozprężny, oraz wewnętrzną, gdzie znajdziemy skraplacz i pompę obiegową c.o.

Ile kosztuje ogrzewanie domu pompą ciepła? Pompa ciepła – ceny


Wiele osób zastanawia się, czemu pompy ciepła są takie drogie i kiedy pompa ciepła się opłaca. Prawda jest taka, że mówienie o drogiej pompie i nieopłacalności jej instalacji to kolejny mit. Jeszcze kilka lat temu oferty instalacji pomp ciepła sięgały 70 tysięcy złotych, tymczasem obecnie są to już kwoty 30–40 tysięcy złotych, z czego sama pompa to koszt około 20 tysięcy, zasobnik c.w.u. kosztuje w przedziale od 2 do 6 tysięcy, a około 15 tysięcy potrzebne jest na dolne źródło. I rzeczywiście takie kwoty mogą przerażać, jednak patrząc na porównanie przygotowane przez specjalistów od ogrzewania, jasno pokazuje, że kwota ta zwraca się w kilka lat. Roczne koszty ogrzewania budynku instalacją z pompą ciepła to zaledwie 1500–2000 złotych, podczas gdy instalacja gazowa kosztuje nas 3000 złotych, a elektryczna aż 6000 złotych!

Wysokowydajne, ekologiczne rozwiązanie - pompa ciepła Rzeszów


Firma Bafomet wykonuje projekt oraz montaż instalacji c.o. z wykorzystaniem pompy ciepła jako głównego źródła ciepła oraz jako elementu hybrydowego systemu grzewczego. Aby zapewnić efektywne i tanie ogrzewanie, montujemy automatykę sterującą pracą całego układu. Pompa ciepła może także być jednym z elementów hybrydowego systemu ogrzewania. Idealnie sprawdzi się w instalacji niskotemperaturowej, a w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym lub ściennym zapewni komfort użytkowania i niskie koszty ogrzewania domu. Hybrydowe ogrzewanie to połączenie minimum dwóch systemów grzewczych opartych o różne źródła energii. Przykładem hybrydowej instalacji grzewczej jest połączenie pompy ciepła z fotowoltaiką, co daje tanie ogrzewanie domu z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Koszty eksploatacji takiego systemu są niewielkie i dotyczą głównie konserwacji urządzeń. Kolejnym przykładem jest połączenie pompy ciepła z kondensacyjnym kotłem gazowym, który w przypadku zwiększonego zapotrzebowania na ogrzewanie przejmie pracę pompy i zapewni dostateczną ilość ciepła. Można wykonać także połączenie układu kominka z płaszczem wodnym oraz kotła gazowego.

Pompa ciepła w ogrzewaniu podłogowym


Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które świetnie sprawdzi się we współpracy z ogrzewaniem podłogowym. Taki układ możemy rozbudować o solarne wspomaganie ogrzewania i w 100% korzystać z odnawialnych źródeł energii. Możemy także wspomagać ogrzewanie panelami fotowoltaicznymi i otrzyma bardzo tanie, a przy tym ekologiczne, ogrzewanie domu. Ogrzewanie powietrzną pompą ciepła współpracującą z kolektorami słonecznymi i fotowoltaiką jest najbardziej ekologicznym systemem grzewczym i najtańszym w eksploatacji! Jesteśmy przekonani, że ogrzewanie podłogowe warto wykonać najlepiej jak tylko jest to możliwe, ponieważ ta instalacja znajduje się pod wylewką w związku z czym jest trudno dostępna podczas naprawa wszelkich awarii.

Pompa ciepła Rzeszów

Kontakt

Możesz zadać nam pytanie korzystająć z poniższego formularza

dane firmy:
BAFOMET
ul. Kopernika 3/8, 35-069 Rzeszów
NIP: 8132763868
Zadzwoń
+48 17 85 26 666
bafomet@bafomet.pl
Zgłoszenia przyjmujemy:
Poniedziałek - Piątek 9:00 - 17:00