Ogrzewanie podłogowe

Nowoczesne, ekonomiczne i ekologiczne ogrzewanie podłogowe


Ogrzewanie podłogowe wodne lub elektryczne to wygodne i funkcjonalne rozwiązanie, które dodatkowo pozwala obniżyć rachunki za ogrzewanie domu. Wodne ogrzewanie podłogowe idealnie sprawdzi się w układzie z kondensacyjnym kotłem gazowym, solarami lub pompą ciepła. Ogrzewanie podłogowe jest idealnym rozwiązaniem dla alergików, ponieważ nie podnosi kurzu ani roztoczy z podłogi. Dzięki niskotemperaturowemu ogrzewaniu ograniczamy ruch powietrza, podnoszący alergeny z podłogi. Elektryczne ogrzewanie podłogowe sprawdzi się jako uzupełnienie instalacji grzejnikowej, w miejscach gdzie chcemy osiągnąć większy komfort ogrzewania. Aby móc w pełni cieszyć się z właściwości ‘podłogówki’ konieczne jest zaprojektowanie i wykonanie instalacji z dbałością o każdy szczegół, z użyciem najlepszych materiałów.

Projektujemy i wykonujemy ogrzewanie podłogowe uwzględniając specyfikę i warunki techniczne obiektu oraz oczekiwania klienta. Instalacje wykonujemy z użyciem materiałów najwyższej klasy, jak maty grzewcze Devi, rury grzewcze Rehau, Tece, KERMI, rozdzielacze nierdzewne , termostaty w każdym pokoju. Po zakończonym montażu wykonujemy ciśnieniową próbę szczelności instalacji która daje gwarancję, że układ będzie działał niezawodnie. Tylko zastosowanie najlepszych materiałów do ogrzewania podłogowego daje gwarancję długoletniej bezproblemowej eksploatacji.

Zastanów się dwa razy zanim wybierzesz wykonawcę swojej instalacji ogrzewania podłogowego. Są na rynku tańsi wykonawcy. Musisz jednak mieć świadomość, że nie dlatego sa tańsi, że chcą mniej zarobić, sa tańsi bo używjaą niskiej jakości materiałów. Pamiętaj, że ogrzewania podłogowego po wykananiu wylewek nie da się już poprawić, ogrzewanie podłogowe musi być wykonane raz a dobrze.

Bafomet - ogrzewanie podłogowe najwyższej jakości

Pompa ciepła przy ogrzewaniu podłogowym


Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które świetnie sprawdzi się we współpracy z ogrzewaniem podłogowym. Możemy układ taki rozbudować o solarne wspomaganie ogrzewania i w 100% korzystać z Odnawialnych Źródeł Energii. Możemy także wspomagać ogrzewanie panelami fotowoltaicznymi i otrzymamy bardzo tanie ogrzewanie domu, a przy tym ekologiczne. Możemy także połączyć układ ogrzewania podłogowego z kominkiem z płaszczem wodnym. Będziesz mógł kominkiem grzać cały dom, a nawet ciepłą wodę - mamy takie rozwiązania, sprawdzone przez dzieśiątki naszych zadowolonych klientów
Ogrzewanie powietrzną pompą ciepła współpracującą z kolektorami słonecznymi i fotowoltaiką jest najbardziej ekologicznym systemem grzewczym i najtańszym w eksploatacji

Jesteśmy przekonani, że warto ogrzewanie podłogowe wykonać najlepiej jak tylko jest to możliwe, ponieważ ta instalacja, z racji tego, że jest pod wylewką, zostaje na długo i nie mamy mozliwości jej poprawienia.

Wykonujemy ogrzewanie podłogowe na terenie Rzeszowa i na terenie województwa podkarpackiego

Zalety ogrzewania podłogowego – ceny, wady i zalety, najczęściej popełniane błędy


Ogrzewanie podłogowe jest najczęściej wybieranym systemem ogrzewania domu. Ma on w zasadzie same zalety i znacząco przeważa nad tradycyjnymi grzejnikami czy kaloryferami. Zaletami ogrzewania płaszczyznowego jest brak widocznych elementów grzejnych, komfort w użytkowaniu, ciepłe podłogi w całym domu, po których można chodzi boso nawet w środku ostrej zimy, ale co najważniejsze: ogrzewanie podłogowe nie wpływa negatywnie na zdrowie Twoje i Twojej rodziny.

Jak działa ogrzewanie podłogowe?


Ogrzewanie płaszczyznowe to, mówiąc w skrócie, rury wykonane z PCV, montowane pod posadzką, w których znajduje się woda o konkretnej temperaturze, mająca za zadanie ogrzać dom. Oczywiście jest to bardzo okrojona definicja i jeśli chcesz dokładnie wiedzieć, jak działa podłogówka, koniecznie przeczytaj ten artykuł od deski do deski. System ten układa się na styropianie pomiędzy płytą izolacyjną a wylewką betonową (jastrychem). Zadaniem izolacji przeciwwilgociowej jest maksymalne zabezpieczenie posadzki przed wnikaniem do niej wilgoci. Najczęściej stosuje się do tego folię aluminiową lub folię budowlaną. Kolejnym ważnym elementem jest taśma brzegowa, której zadaniem jest oddzielenie wylewki od ścian. Izolacja cieplna jest jednym z najważniejszych elementów w ogrzewaniu podłogowym. Jej jakość bezpośrednio wpływa na ilość ciepła trafiającego do naszego domu oraz ostatecznie na wysokoś rachunków. Najczęściej stosowane rury do podłogówki to tzw. wielowarstwowe rury z tworzywa sztucznego o przekroju 16 mm. Godny polecenia jest materiał marki Rehau. Rury układa się w różnej odległości od siebie. Wszystko zależy od przeznaczenia danego pomieszczenia. W łazience podłogówka będzie ułożona gęsto, co 100 mm, zaś w pomieszczeniach gospodarczych, wiatrołapie czy rzadko wykorzystywanym korytarzu, co 200 czy nawet 300 mm.
Bardzo ważne jest wykończenie podłogi. Powinna być ona wykonana z materiału, który jest przeznaczony do podłogówki. Można do tego wykorzystać płytki ceramiczne, gres, płytki kamienne, panele i deski z drewna naturalnego.

Projekt i instalacja ogrzewania płaszczyznowego


Projekt podłogówki jest niesamowicie ważny. To w tym momencie określa się, w jakim miejscu należy zastosować rury układane gęściej, a w jakim rzadziej. Wybiera się materiały, sprawdza, czy pompa spełni wymagania podłogówki na tak rozległym obszarze. Może okazać się, że ta wybrana przez nas jest zbyt mocna i można wybrać słabszą, oszczędzając przy tym nieco pieniędzy. Odpowiednie zaprojektowanie ogrzewania płaszczyznowego jest kluczowe. Pozwoli w przyszłości uniknąć wielu problemów, a często i dużo większych kosztów. Dlatego nigdy nie pomijaj tego kroku i zawsze rób projekt ogrzewania podłogowego. Bafomet w Rzeszowie chętnie podejmie się zaprojektowania ogrzewania podłogowego w Twoim domu. Oprócz projektu zajmiemy się również montażem podłogówki.

Ogrzewanie podłogowe – opinie


Ogrzewanie podłogowe ma w zasadzie tylko pozytywne opinie i nic w tym dziwnego, skoro posiada same zalety. Ogrzewanie podłogowe jest bardzo zdrowe. Przede wszystkim jest to najlepsza opcja, jeśli w Twojej rodzinie ktoś ma problemy zdrowotne związane z układem oddechowym. Przykładem takiej choroby jest astma. Podłogówka nie wzbija kurzu w powietrze, tak jak robią to kaloryfery. Dzięki temu powietrze w Twoim domu jest pozbawione alergenów i substancji źle wpływających na wydolnościowy układ oddechowy. Kolejną zaletą tego systemu jest brak widocznych urządzeń grzewczych. Poza piecem lub pompą ciepła nie ma żadnych widocznych elementów. Wszystko zostaje zamontowane w podłodze. Zdecydowanie podnosi to estetykę każdego pomieszczenia, pozwala zaoszczędzić sporo miejsca i dużo lepiej zagospodarować przestrzeń w salonie, łazience czy kuchni. Jedyną wadą tego systemu jest to, że w razie awarii może być problem ze zlokalizowaniem uszkodzenia oraz naprawą. W kolejnym akapicie dowiesz się, jak zredukować szanse na wystąpienie tego kłopotu.

Najczęściej popełniane błędy


Jednym w najgorszych błędów jest brak projektu. Bez konkretnego schematu trudno określić, jak powinna wyglądać podłogówka – jaką izolację wykorzystać, jak gęsto zamontować rury, gdzie dać okna rewizyjne, jaką pompę zastosować. Te wszystkie problemy rozwiązuje projekt, którego brak może spowodować sporo problemów oraz spore koszty podczas ich rozwiązywania. Duży problem, o którym już wspomnieliśmy, to brak okien rewizyjnych. Wpusty rewizyjne często potrafią zaoszczędzić sporo czasu, pieniędzy oraz negatywnych emocji podczas niechcianych awarii.

Ogrzewanie podłogowe w pokojach i do łazienki


Ogrzewanie płaszczyznowe warto montować wszędzie. Wyjątkami są jedynie pokoje gospodarcze, w których się nie przebywa. Jednak biorąc pod uwagę niewielkie koszty klienci zazwyczaj decydują się na ogrzewanie nawet tych miejsc. Można pominąć składziki, niektóre korytarze czy kotłownie, jednak dzisiaj priorytetem jest wygoda, dlatego często nie warto rezygnować z podłogówki w takich pomieszczeniach. Podłogówka w salonie, kuchni i łazienkach to zdecydowany obowiązek. Przede wszystkim to niesamowity komfort dla Ciebie, Twojej rodziny i gości. Dzięki podłogówce będziesz mógł spokojnie chodzić na boso nawet po gresie czy kamieniu. Będzie to przyjemne i wygodne. Będziesz mógł zapomnieć o kapciach, które w przypadku mieszkańców nie są wielkim problemem, jednak podczas przyjmowania gości, stwarzają pewne komplikacje. Nie ma nic gorszego niż wyjście z gorącej kąpieli na zimną posadzkę. Dlatego łazienki są kolejnym miejscem, które trudno sobie wyobrazić bez ogrzewania podłogowego. Stosowanie ogrzewania płaszczyznowego jest równie ważne w pokojach i sypialni. Najczęściej to podczas snu wdychamy duże ilości alergenów z powietrza, a jednym z nich jest właśnie kurz. Wykorzystując tradycyjne grzejniki czy kaloryfery sprawiamy, że cały kurz unosi się w powietrzu przez wysoką temperaturę panującą bezpośrednio nad elementami grzewczymi. Przy podłogówce te problemy nie występują, a Ty możesz spać spokojnie.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe


Zamiennikiem dla tradycyjnego ogrzewania płaszczyznowego jest podłogowe ogrzewanie elektryczne. Nie jest to najgorsze rozwiązanie, jednak ma ogromną wadę. Maty elektryczne wykorzystywane do grzania, są stosunkowo wadliwe i może okazać się, że po roku część już straciła swoją moc lub całkowicie przestała działać.

Ogrzewanie podłogowe Rzeszów – ceny


Bafomet zajmuje się projektowaniem ogrzewania podłogowego w domach jednorodzinnych umiejscowionych w Rzeszowie i okolicach oraz montażem podłogówki w prywatnych domach, sklepach oraz instytucjach w Rzeszowie i okolicy do 40 km. Od wielu lat zajmujemy się systemami grzewczymi, które montujemy i serwisujemy dla naszych klientów w Rzeszowie. Od wielu lat prowadzimy kompleksowe usługi montażu i instalacji podłogówek w jednorodzinnych domach w całym Rzeszowie. Korzystając z naszych usług masz gwarancję, że Twoim domem zajmie się profesjonalny montażysta, który zadba o trwały i zgodny ze sztuką i standardami montaż ogrzewania podłogowego.

Montaż i instalacja podłogówek w Rzeszowie


Podczas projektowania i montażu podłogówki – nie tylko w Rzeszowie, ale wszędzie – warto kontaktować się z autoryzowaną firmą, która gwarantuje jakość swoich usług. Montaż podłogówki na pierwszy rzut oka nie wydaje się zbyt trudny. Jednak osoba bez doświadczenia może popełnić wiele błędów. Od podstawowych, związanych z konstrukcją instalacji, zabezpieczeniem przeciw wilgoci czy brakiem okna rewizyjnego, po takie elementy, jak brak najważniejszych podzespołów składowych wydajnego systemu grzewczego. Dlatego szukając usług związanych z ogrzewaniem podłogowym w Rzeszowie, koniecznie zadzwoń do nas i przekonaj się, że posiadamy niezbędną wiedzę, umiejętności i sprzęt, aby wykonać usługę ze 100% zadowoleniem klienta.

Ogrzewanie podłogowe Rzeszów

Kontakt

Możesz zadać nam pytanie korzystająć z poniższego formularza

dane firmy:
BAFOMET
ul. Kopernika 3/8, 35-069 Rzeszów
NIP: 8132763868
Zadzwoń
+48 17 85 26 666
bafomet@bafomet.pl
Zgłoszenia przyjmujemy:
Poniedziałek - Piątek 9:00 - 17:00