Instalacje grzewcze

Nowoczesne, ekonomiczne i ekologiczne ogrzewanie


Oferujemy projekt oraz wykonanie instalacji centralnego ogrzewania w nowo budowanych domach oraz modernizację istniejącej instalacji. Wymieniamy kotły węglowe oraz kotły gazowe starego typu na nowoczesne urządzenia grzewcze. Montujemy gazowe kotły kondensacyjne, przepływowe podgrzewacze wody, kotły elektryczne, zasobniki CWU, ogrzewanie ścienne, kominki z płaszczem wodnym oraz kominki elektryczne, pompy ciepła. Urządzenia które montujemy posiadają najwyższą klasę energetyczną, a odpowiednio zaprojektowana instalacja C.O. wraz ze sterownikiem kotła i regulatorem pogodowym, gwarantują niskie zużycie energii. Instalacje wykonujemy na materiałach najwyższej jakości, zapewniając sprawne działanie układu przez wiele lat.

Pompa ciepła


Wykonujemy projekt oraz montaż instalacji C.O. z wykorzystaniem pompy ciepła jako głównego źródła ciepła oraz jako element hybrydowego systemu grzewczego. Aby zapewnić efektywne i tanie ogrzewanie, montujemy automatykę sterującą pracą całego układu. Pompa ciepła to ekologiczne rozwiązanie ogrzewania domu kiedy nie ma możliwości przyłączenia do sieci gazowej, może także być jednym z elementów hybrydowego systemu ogrzewania. Pompa ciepła idealnie sprawdzi się w instalacji niskotemperaturowej, w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym lub ściennym zapewni komfort użytkowania i niskie koszty ogrzewania domu. Hybrydowe ogrzewanie to połączenie minimum dwóch systemów grzewczych opartych o różne źródła energii.

Przykładem hybrydowej instalacji grzewczej jest połączenie pompy ciepła z fotowoltaiką, co daj tanie ogrzewanie domu z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Koszty eksploatacji takiego systemu są niewielkie i dotyczą głównie konserwacji urządzeń. Kolejnym przykładem jest połączenie pompy ciepła z kondensacyjnym kotłem gazowym, który w przypadku zwiększonego zapotrzebowania na ogrzewanie przejmie pracę pompy i zapewni dostateczną ilość ciepła. Innym przykładem może być połączenie układu kominka z płaszczem wodnym oraz kotła gazowego.

Kocioł elektryczny


Fotowoltaika staje się coraz bardziej popularnym źródłem energii odnawialnej. Klienci pytają nas często co zrobić z nadmiarem wyprodukowanej przez ogniwa fotowoltaiczne energii? Czy montować grzałkę w zasobniku ciepłej wody użytkowej? Czy są inne niedrogie rozwiązania na wykorzystanie darmowej energii? Tak, możemy zamontować grzałkę w zasobniku ciepłej wody użytkowej, jeśli jego konstrukcja na to pozwala, albo wymienić zasobnik na taki, który już ma lub może być doposażony w grzałkę elektryczną o mocy co najmniej 2000W. Ale... prawdopodobnie nadal nie wykorzystamy całej wyprodukowanej energii i nadmiar jej oddamy do sieci dostając w zamian kilka groszy. Co możemy zrobić aby nie oddawać energii elektrycznej z fotowoltaiki? Możemy zamontować do ogrzewania domu powietrzną pompę ciepła. Tak wiem, jest to drogie rozwiązanie, ale zapewniające wykorzystanie energii i tym samym ogrzewanie domu dosłownie za darmo ! Tak, nie płacimy rachunków za ogrzewanie. Czy możemy zrobić coś tańszego? Możemy, trzecie rozwiązanie, niedorgie w instalacji a dające realne duże oszczędności w kosztach ogrzewania to montaż do istniejącej instalacji grzewczej dodatkowego kotła elektrycznego. Kocioł elektryczny o mocy około 12 kW zapewni nam bezproblemowe ogrzewanie, a energia do jego zasilania będzie dostarczona w większości z fotowoltaiki. Kocioł taki współpracuje poprzez sprzęgło hydrauliczne z kotłem gazowym, wytwarzając dodatkowa energię cieplną, całkowicie darmową, energię ze słońca.

Drogo? Mamy trzecie rozwiązanie :)

Elektryczne wspomaganie kotła kondensacyjnego gazowego. Mamy nasz autorki system, który współpracuje z kotłem gazowym i elektrycznie wspomaga jego pracę, również wykorzystując darmową energię ze słońca. Chcesz wiedzieć więcej na temat naszego rozwiązania? Zadzwoń do nas i zapytaj o System EWKK. Przy zastosowaniu tego systemu rachunki za ogrzewanie spadną od 40% do 60%, w zależności specyfiki energetycznej budynku.

Instalacje grzewcze Rzeszów – schemat, projekt i cena


Instalacja grzewcza w domu jest jednym z najważniejszych elementów, który wpływa na naszą wygodę. Każdy czynnik i element w systemie ogrzewania domu bezpośrednio wpływa na to, czy będzie to dom komfortowy, który nie wymaga dużo pracy, a przebywanie w nim sprawia wiele przyjemności, czy jest wręcz odwrotnie. Dlatego jeszcze przed budową, w czasie projektowania domu, warto podejść do tego z niezwykłą starannością i sprawdzić cały projekt z profesjonalną firmą zajmującą się projektowaniem, montażem i konserwacją systemów grzewczych w domach i innych budynkach użytkowych.

Jak zrobić instalację grzewczą?


Cała instalacja grzewcza na pierwszy rzut oka może wydawać się prostym systemem. Jednak jest wiele elementów, szczegółów i szczególików, które mogą dodatkowo zminimalizować wydatki i opłaty oraz sprawić, że w domu jest ciepło i przytulnie. Kluczową rolę przy instalacji cieplnej, nie ważne, czy jest to instalacja oparta na pompie ciepła, kotle elektrycznym, czy gazowym, odgrywa odpowiednio dobrane źródło ciepła. Za małe nigdy nie uzyska odpowiedniej ilości energii cieplnej, żeby ogrzać cały dom w zadowalający sposób. Zbyt duże będzie drogie oraz będzie generowało dużo większe rachunki. Kocioł musi być dobrany idealnie, tak aby nie był zbyt drogi i spełnił swoje zadanie. Kolejnym elementem jest rozmiar powierzchni grzewczej i całej instalacji. Niedowymiarowana instalacja musi nadganiać wyższą temperaturą, aby ogrzać pomieszczenie w zadowalający sposób. Powoduje to szybsze zużywanie się elementów grzewczych, a w ostateczności awarie i wysokie koszty napraw. Warto również dodać, że zbyt wysoka temperatura na grzejnikach wpływa bardzo negatywnie na nasze zdrowie. Wzbija w powietrze kurz, który trafia do Twoich płuc i jest bezpośrednio odpowiedzialny za choroby takie jak astma. Przewymiarowanie instalacji również wpływa na nią bardzo negatywnie. Przede wszystkim sprawia, że w kotle węglowym i kotle na węgiel zbiera się cała masa sadzy, w efekcie wszystko będzie się kisi i działanie będzie bardzo mało efektywne. Dodatkowo przez dużą ilość sadzy może dojść do samozapłonu kotła.

Dodatkowo w instalacji dochodzi masa elementów, takich jak bufor ciepła, zawory mieszające oraz inne podzespoły, które bez odpowiedniej wiedzy ciężko dobrać do instalacji. Dlatego nie ryzykuj i w przypadku instalacji grzewczych skorzystaj z pomocy fachowca.
Firma Bafomet zajmuje się projektowaniem instalacji grzewczych w Rzeszowie i okolicach. Prowadzimy też montaż i konserwacje. Dlatego jeśli potrzebujesz pomocy, koniecznie do nas zadzwoń!

Systemy grzewcze – rodzaje


Ogrzewanie wodne


Wodne ogrzewanie jest najpopularniejszym systemem grzewczym w naszym kraju. Popularność w naszym kraju zyskało dlatego, że dominują u nas domy budowane na ciężkim szkielecie. W domach murowanych, które wykorzystują bloczki czy cegłę, należy mieć stałe nagrzewanie, aby odczuć odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach. Dlatego ogrzewanie za pomocą wody sprawdza się dużo lepiej niż, na przykład, powietrzem. Źródłem ciepła w ogrzewaniu wodnym jest kocioł, kominek z płaszczem wodnym czy coraz modniejsze, ekonomiczniejsze i dużo ekologiczne pompy ciepła.

Ogrzewanie powietrzem


Charakterystyczną cechą ogrzewania powietrznego jest prosty system, który łatwo zamontować. Ogrzewanie powietrzne jest pozbawione bezwładności. Warto stosować ten typ ogrzewania w domach o lekkiej konstrukcji, takich jak domy szkieletowe, czy domy z prefabrykatów. Ogromną zaletą ogrzewania powietrzem jest to, że bardzo szybko osiąga się komfort cieplny.

Ogrzewanie elektryczne


Ogrzewanie elektryczne jest stosunkowo drogie. Jednak połączone z systemem fotowoltaicznym jest bardzo dobrym i tanim rozwiązaniem. Zaletą tego systemu jest przede wszystkim zdrowie i ekologia. Nie ma tutaj problemu z kurzem unoszącym się w całym domu, a najczystsza energia słoneczna to ogromne oszczędności w naszym portfelu i ukłon w stronę naszej planety.

Ogrzewanie parowe


Jak sama nazwa mówi ogrzewanie parowe bazuje na parze wodnej. Instalacje parowe są urządzeniami stosunkowo skomplikowanymi. Wytworzenie pary odbywa się w specjalistycznych urządzeniach, które następnie dostarczane są do grzejników. Ten system jest wybierany bardzo rzadko ze względu na jego koszty. Jest on zwyczajnie najdroższy.

Systemy grzewcze grzejnikowe, podłogowe i nadmuchowe.


Wybierając system grzewczy do nowoczesnego domu, bierze się pod uwagę tak naprawdę tylko jeden – podłogówkę. Jest to system, który ma praktycznie same zalety. Stosując ogrzewanie podłogowe nie masz widocznych żadnych elementów grzewczych! Nie ma tutaj grzejników czy kaloryferów, które są mało estetyczne, zagracają pomieszczenie, a w przypadku małych salonów, przeszkadzają w aranżacji. Dodatkowo podłogówka to czysty komfort. Nikt nie lubi chodzić boso po zimnej posadzce, a z ogrzewaniem podłogowym ten problem znika! Kolejną zaletą jest fakt, że instalacja podłogowa jest najzdrowsza. Podłogówka jest preferowana do domów, w których ktoś z rodziny ma problemy zdrowotne związane z układem oddechowym. Ogrzewanie podłogowe nie wzbija w powietrze kurzu i pyłu tak, jak kaloryfery, a dzięki temu powietrze jest czyste i pozbawione alergenów! Podobnych zalet jest bardzo wiele, dlatego jeśli interesujesz się ogrzewaniem płaszczyznowym, koniecznie zadzwoń do Bafomet! Zajmujemy się projektowaniem oraz montażem ogrzewania podłogowego w Rzeszowie i okolicach

Instalacja grzewcza z pompą ciepła


Pompa ciepła, w porównaniu do tradycyjnych kotłów węglowych czy drzewnych, jest stosunkowo nowa na rynku. Warto przyjrzeć się jej bliżej, ponieważ to rozwiązanie ma ogrom zalet. Pompa ciepła na pierwszy rzut oka wydaje się nieco droższą inwestycją niż kotły węglowe czy ogrzewanie gazowe. Jednak biorąc pod uwagę długie lata, w których będzie służyć, i komfort w użytkowaniu, to pompa ciepła wydaje się najlepszym i najtańszym rozwiązaniem. Decydując się na wybór systemu grzewczego podczas budowy domu warto wiedzieć, że pompa ciepła już jest tańsza niż kocioł węglowy. Oszczędnością jest brak konieczności budowy komina, który nie jest najtańszym elementem, bo potrafi kosztować nawet 5 tysięcy złotych. Dodatkowo nie musimy magazynować opału, który należy trzymać pod dachem. W związku z opałem dodatkowo pozbywamy się problemu poszukiwania paliwa dobrej jakości, a w wielu rejonach naszego kraju bardzo ciężko jest kupić węgiel suchy i dobrej jakości. W przeciągu 5 lat inwestycja w pompę ciepła zwraca się i od tego momentu każdy inny system będzie droższy. Ogromną zaletą pompy ciepła jest możliwość połączenia jej z panelami fotowoltaicznymi. Takie rozwiązanie to ogromne oszczędności, ale przede wszystkim niezależność. Wybierając ten sposób pozyskiwania energii i ogrzewania nie musisz się bać o nic. Kiedy sąsiedzi będą mieli problemy z dostawą prądu spowodowane suszą, awarią czy jakaś katastrofą, Ty nawet tego nie odczujesz. Podobnych zalet znajdzie się jeszcze wiele, dlatego jeśli zadasz fachowcom pytanie, czy warto jest wybrać pompę ciepła, to odpowiedź prawdopodobnie będzie twierdząca.

Instalacje grzewcze Rzeszów – profesjonalny montaż systemów grzewczych w Rzeszowie


Nasza firma od wielu lat zajmuje się montażem różnych instalacji grzewczych w domach jednorodzinnych i obiektach firmowych. Bafomet wyróżnia się na tle rynku przede wszystkim dzięki ogromnej wiedzy i doświadczeniu. Współpracujemy bezpośrednio z producentami systemów grzewczych, takich jak Termet, De Dietrich, Saunier Duval, Unical, Junkers czy Viessmann. Korzystając z naszych usług masz gwarancję niskiej ceny, ogromnego doświadczenia w montażu i serwisie elementów instalacji grzewczych oraz fachowego doradztwa.

Serwis Kotłowni Rzeszów

Kontakt

Możesz zadać nam pytanie korzystająć z poniższego formularza

dane firmy:
BAFOMET Serwis Sp. z o.o.
ul. Podkarpacka 106/21, 35-083 Rzeszów
NIP: 8133889407
Zadzwoń
+48 17 85 26 666
bafomet@bafomet.pl
Zgłoszenia przyjmujemy:
Poniedziałek - Piątek 9:00 - 17:00