Kolektory słoneczne

Energia ze słońca - fotowoltaika


Czyste, ekologiczne źródło energii - światło słoneczne. Fotowoltaikę możemy wykorzystac do produkcji energii elektrycznej, a nadwyżkę tej produkcji wykorzystać do podgrzewania wody użytkowej, ogrzewania domu poprzez zasilanie nią pompy ciepła. Wykonanie hybrydowego ogrzewania, składającego się z fotowoltaiki, pompy ciepła i paneli solarnych do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, to najtańszy w kosztach eksploatacji, jeśli nie darmowy system ogrzewania domu.


Kolektory słoneczne do podgrzewania wody


System solarny podgrzewania wody użytkowej w zasobniku to prosty układ wykorzystujący słońce jako źródło energii, płyn solarny jako nośnik i zasobnik do magazynowania ciepłej wody. Dzięki wykorzystywaniu energii słonecznej chronimy naszą planetę, nie przyczyniamy się do globanego ocieplenia, wykorzystujemy naturalną, czystą energię. Przy jej wykorzystaniu nie powstają żadne obciążenia dla środowiska. Korzystajmy z energii odnawialnej.
Zajmujemy się także naprawa solarów, uzupełnianiem płynu, konserwacją i serwisem. Wykonujemy także konserwację i płukanie chemiczne instalacji C.O., konserwację instalacji fotowoltaicznych i solarnych.

De Dietrich


Autoryzowany zakład instalacyjny De Dietrich oferuje kompleksową obsługę techniczną urządzeń DeDietrich oraz BAXI, w tym także kolektorów słonecznych, zarówno systemów fotowoltaiki jak i solarów glikolowych. Wykonujemy konserwację instalacji solarnych, wymianę glikolu, naprawy oraz przeglady. Zajmujemy się zarówno kolektorami płaskimi jak i próżniowymi. Pamiętaj o okresowej konserwacji układu solarnego, niedopilnowanie prawidłowej pracy może doprowadzić do poważnych uszkodzeń kolektorów przez przegrzanie i w efekcię pęknięcie
Prowadzimy też serwis pogwarancyjny systemów solarnych Hewalex oraz innych.

Fotowoltaika – co to jest i jak działa? Czy panele fotowoltaiczne się opłacają?


O fotowoltaice powstało wiele negatywnych mitów, mówiących nieprawdę o tym, jakie panele fotowoltaiczne są nierentowne, jak szybko tracą swoją skuteczność i jak bardzo się nie opłacają. Tak często przedstawiana jest branża fotowoltaiczna przez przeciwników tego rozwiązania. Jednak jak jest naprawdę? Warto kierować się tutaj rozsądnym myśleniem, ponieważ fakty są całkiem inne. Wystarczy spojrzeć na to, jak wiele gospodarstw domowych tylko w ostatnim roku, zostało zasilonych fotowoltaiką. W zasadzie w każdej polskiej miejscowości znajdzie się dom, na pewno nie jeden, który ma instalację fotowoltaiczną. Taką sytuację przeciwnicy paneli słonecznych komentują w ten sposób, że klienci zostali naciągnięci, a teraz żałują. Jednak w naszym kraju powstaje coraz więcej farm słonecznych, coraz więcej firm zaczyna rezygnować z podłączenia do sieci na rzecz paneli fotowoltaicznych, a żaden przedsiębiorca nie podjął by takiego ryzyka bez wcześniejszej kalkulacji. Oczywiście zyski materiale to jedno, a komfort, wygoda i niezależność, to kolejne atuty tego rozwiązania.

Jak działają panele fotowoltaiczne


Ludzie od dawna wiedzieli, że słońce jest ogromnym źródłem energii i z czasem powstała możliwość jej wykorzystania za pomocą krzemu. Panele fotowoltaiczne składają się z ogniw fotowoltaicznych. Pojedyncze ogniwo nie jest w stanie wytworzyć wiele energii, dlatego składa się je w moduły fotowoltaiczne. Ogniwa wykonane są z materiału półprzewodnikowego, którego zadaniem jest przenosić impulsy elektryczne. Głównym materiałem wykorzystywanym do produkcji ogniw fotowoltaicznych jest krzem, który wykorzystuje się tak samo we wszystkich układach scalonych. Na tę chwilę cała elektronika na świecie oparta jest o kwarc, a dzięki naszym wynalazcom z Polski w niedługim czasie zamiast krzemu, wykorzystywać będziemy do tego węgiel. Warto dodać, że energia wytworzona przez panele słoneczne jest prądem stałym. Niestety nie nadaje się on do wykorzystania, bo większość urządzeń w naszym domu wykorzystuje prąd zmienny. Dlatego, aby móc wykorzystać energię pobraną przez panele fotowoltaiczne, niezbędnym elementem całego układu jest falownik. Falownik to urządzenie, którego zadaniem jest przekształcenie prądu stałego na prąd zmienny, czyli taki, który wykorzystujemy w domu i tradycyjnie pobieramy go z sieci energetycznej. Falownik jest bardzo ważnym elementem instalacji fotowoltaicznej i nie należy na nim oszczędzać. Dodatkowo to urządzenie zajmuje się kontrolą jakości prądu, całą analityką domowej elektroniki oraz dba o bezpieczeństwo i w razie awarii wyłącza cały system. Opisane rozwiązanie określa podstawową, domową elektrownię słoneczną. W takim wypadku musimy zostać podłączeni do sieci, żeby nadmiar energii móc w niej zmagazynować, a w miesiącach, kiedy panele słoneczne produkują energii za mało, można było ją odebrać. Możesz też zainwestować w baterie, w których będziesz gromadzić nadmiar energii. Korzystając z tego rozwiązania możesz być całkowicie niezależny, pobierać tylko swój prąd i całkowicie odciąć się od sieci, abonamentów i, co najważniejsze, podwyżek prądu, które muszą nadejść.

Fotowoltaika cena – ile kosztują panele fotowoltaiczne?


Cena paneli fotowoltaicznych jest różna w zależności od regionu Polski. Panele słoneczne w Rzeszowie będą miały inną cenę niż w Warszawie czy Wrocławiu, nawet jeśli kupimy materiały od tego samego producenta. Dodatkowo wszystko zależy od tego, na bazie jakich podzespołów chcemy stworzyć swoją przydomową elektrownie słoneczną. Do wyboru jest masa firm, które w swojej ofercie posiadają panele słoneczne. Bafomet oferuje bardzo dobrej jakości kolektory słoneczne firmy De Dietrich. Panele fotowoltaiczne tej firmy montujemy w całym Rzeszowie oraz okolicach. Dlaczego stawiamy na panele słoneczne De Dietrich? Wspomniana firma ugruntowała swoją pozycję na rynku wieloma innymi produktami. Słyną oni z solidnych i dopracowanych produktów, które stają na wysokości zadania. Montując panele fotowoltaiczne De Dietrich mamy pewność, że po roku nic się nie zepsuje, a odpowiednio serwisowany sprzęt szybko na siebie zarobi, przynosząc ogromne korzyści w kolejnych latach użytkowania. Jednak jeśli ktoś nas zapyta, ile tak naprawdę kosztuje domowa elektrownia słoneczna, to najlepszą odpowiedzią, jaką uzyska jest to zależy. Koszt instalacji 1 kW może kosztować od 3 do nawet 5 tysięcy złotych. Wszystko zależy od tego w jakim regionie się znajdujemy, jakie podzespoły wybierzemy i jak rozległa jest instalacja słoneczna. Falownik jest elementem dość drogim, a jednocześnie bardzo ważnym. Dobiera się go w zależności od wielkości instalacji. Musi mieć on możliwość obsłużenia całej energii powstałej w kolektorach słonecznych. Warto też dobrać go z delikatnym zapasem, aby nie pracował na swoich maksymalnych możliwościach. Może spowodować to awarię i konieczność wymiany na nowy, mocniejszy falownik. Jeśli planujesz instalacje fotowoltaiczną w Rzeszowie, koniecznie do nas zadzwoń, a stworzymy dla Ciebie cały projekt, pomożemy doradzić jakie rozwiązanie będzie najlepsze, doradzimy w co warto zainwestować oraz zamontujemy dla Ciebie Twoja prywatną elektrownie domową.

Jak obliczyć zapotrzebowanie? Czy panele fotowoltaiczne się opłacają?


Lepszym pytaniem jest: gdzie nie montować paneli fotowoltaicznych. Oczywiście to żart, który jednak bardzo dobrze obrazuje ogromne ilości zalet tego rozwiązania. Nie ma tak naprawdę ani jednej przesłanki, która mówiłaby, że panele słoneczne się nie opłacają. Faktem jest, że to duża jednorazowa inwestycja, jednak jeśli Cię na nią stać, warto skorzystać z tej możliwości. Bo opłaca się to nie tylko ze względu na koszta, ale także na ekologię. Energia słoneczna to niezależność. Nie musisz się martwić o żadne podwyżki prądu czy dodatkowe podatki z nim związane. Nie będą Cię też obchodzić żadne przerwy w dostawie, spowodowane awarią czy innymi sytuacjami losowymi. Będziesz miał prąd zawsze, niezależnie od tego, co się będzie działo. Kolejną sprawą jest ekologia. Jeśli nie my będziemy walczyć o naszą planetę, to kto? Energia odnawialna to przyszłość i świat powinien w całości się na nią przestawić, w innym wypadku stworzymy trudną przyszłość naszym wnukom. Kolejną rzeczą są oczywiście zyski finansowe. To prawda, że panele fotowoltaiczne zwrócą się dopiero za 5, a czasem 10 lat. Jednak się zwrócą, a po tym czasie będą już tylko na siebie zarabiać. W tym czasie Ty nadal będziesz korzystać z komfortu i wolności, jaką daje fotowoltaika. Jednym z mitów, który narósł dookoła ogniw słonecznych jest ten, że po 10 latach są one do niczego. Jest to nieprawda, ponieważ panele słoneczne dobrej jakości nawet po 10 latach ciągłej pracy mają od 80 do 90% wydajności. Odpowiednio dobrana instalacja będzie spełniała zapotrzebowanie na prąd całej rodziny nie przez 10 lat, tylko przez 20, a nawet więcej. Sam osądź, czy warto. Jeśli jednak zapytasz eksperta, zawsze usłyszysz twierdzącą odpowiedź. Aby obliczyć, jaką instalację powinieneś u siebie założyć, należy obliczyć zapotrzebowanie roczne na prąd w Twoim domu. Warto jednak wziąć pod uwagę trzy aspekty. Pierwszy z nich to świadomość, że potrzebujemy coraz więcej prądu. Coraz więcej rzeczy jest na prąd i świat nadal będzie szedł w tę stronę. Warto więc założyć, że jeśli teraz potrzebujesz 2000 kW w ciągu całego roku, to za 10 lat będziesz potrzebował więcej. Oczywiście ciężko jest określić ile, ale warto założyć chociaż 10% asekuracji. Kolejną sprawą jest fakt, że ogniwa fotowoltaiczne się zużywają. Warto założyć zużywalność na poziomie około 15% w ciągu 10 lat. Ostatnią rzeczą jest efektywność falownika. Podczas zmiany prądu stałego na zmienny, nie zyskujemy takiej samej ilości kW. Mamy tutaj stratę rzędu 10% przy falownikach dobrej jakości. Biorąc te wszystkie aspekty, warto stworzyć system o możliwościach większych o około 30%. Tak więc powinieneś założyć, że jeśli na tę chwilę zużywasz około 2000 kW w ciągu roku, Twoja farma powinna móc wytworzyć 2600 kW prądu zmiennego w ciągu roku.

Gdzie montować panele fotowoltaiczne?


Panele słoneczne należy montować w miejscach, które są najdłużej nasłonecznione w ciągu dnia. Jest to najważniejszy warunek. Najczęściej fotowoltaika jest umieszczana na dachach, aby nie zajmowała miejsca na terenie działki. Jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ dachy są najczęściej niezacienione, a dodatkowo takie rozwiązanie sprawia, że nie traci się miejsca na przydomowej działce. Niestety nie zawsze jest taka możliwość, bo jeśli ułożenie naszego dachu nie daje opcji montażu, należy elektrownię słoneczną ustawić na gruncie. Pamiętaj, aby była ustawiona w stronę południową pod kątem od 30 do 40 stopni.

Fotowoltaika Rzeszów – autoryzowany serwis paneli fotowoltaicznych w Rzeszowie – Bafomet


Firma Bafomet zajmuje się montażem systemów solarnych w Rzeszowie i okolicach już od wielu lat. Zaczynaliśmy jeszcze w momencie, kiedy panele słoneczne były mało znane, nieopłacalne i raczej nikt nie stawiał na to, że w przyszłości zdominują rynek pozyskiwania energii. Panele fotowoltaiczne w Rzeszowie montujemy na kolektorach firmy De Dietrich. Współpracujemy z tą firmą od wielu lat nie tylko w dziale fotowoltaiki, ale też innych produktów, takich jak pompy ciepła czy kotły gazowe. Wybierając naszą firmę masz gwarancję jakości, fachowej rady, perfekcyjnie wykonanego projektu oraz konkurencyjnych cen. Aby nas sprawdzić, koniecznie odwiedź nas w naszej siedzibie. Chętnie porozmawiamy na każdy temat związany z panelami słonecznymi, doradzimy i zrobimy wstępną wycenę, tak abyś i Ty mógł przekonać się, że warto.

solary serwis rzeszow

Kontakt

Możesz zadać nam pytanie korzystająć z poniższego formularza

dane firmy:
BAFOMET
ul. Kopernika 3/8, 35-069 Rzeszów
NIP: 8132763868
Zadzwoń
+48 17 85 26 666
bafomet@bafomet.pl
Zgłoszenia przyjmujemy:
Poniedziałek - Piątek 9:00 - 17:00